Home Sport VIDEO/ Grushta para finales së Conference League, policia e Pragës arreston 16...

VIDEO/ Grushta para finales së Conference League, policia e Pragës arreston 16 italianë

Fiorentina dhe West Ham do luajnë sot më 21:00 për finalen e Conference League. Dueli zhvillohet në “Fortuna Arena” në Pragë, me policinë çeke që nuk ka qenë e qetë orët para nisjes së sfidës.

Në rrugët e Pragës ka pasur përleshje mes tifozëve, teksa policia ka vënë në pranga 16 tifozë të Fiorentinës. Në pamje duket qartë se dhuna ka qenë e ashpër, duke mos munguar as mjetet e forta në një konfrontim italo-anglez, që duket se para nisjes në stadium ka nisur në rrugë mes ultrasve.

Mësohet se nuk ka të lënduar rëndë, ndërsa forcat e policisë kanë shtuar prezencën në pikat ku janë mbledhur tifozët.

Previous articleKërkesat e SHBA të qarta/ Kurti i përgjigjet Escobarit: Kosova nuk ka shkruar Draft për Asociacionin…
Next articleTrimat mediatikë të Lul Bashës