Home Sport VIDEO/ Duhej të përfundonte kështu… Më në fund “u gjet” një klub...

VIDEO/ Duhej të përfundonte kështu… Më në fund “u gjet” një klub për Sergio Ramos

Sergio Ramos ka mbetur pa klub që nga fillimi i korrikut. Interesim për marrjen e një qendërmbrojtësi kanë patur ndër të tjera Galatasaray, Los Angeles FC, si dhe skuadra nga Arabia Saudite, megjithëse nuk u bënë propozime konkrete. Tani ka pasur një kthesë dhe ka shumë indikacione se në fund të fundit Ramos do të luajë në ligën saudite.

Sipas gazetarit Edu Aguirre, qendërmbrojtësi është në negociata me Al Ittihad, një nga skuadrat më të forta në ligën saudite. Ka në gjirin e saj edhe Karim Benzema ose N’Golo Kante. Pas dy xhirove, Al Ittihad është kryesuesi i tabelës.

Interesant është fakti se interesimi i klubeve nga Lindja e Mesme për Sergio Ramos është përmendur pak javë më parë. Por më pas tema u shpërbë shpejt. “Për një moment, gazetarët raportuan gjithashtu se klubet e mëdha nga Arabia Saudite po tundojnë Sergio Ramos me një kontratë të lartë, por tema ra shpejt.

Faktet janë se spanjolli tani 37-vjeçar ka kërkuar një punëdhënës të ri për më shumë. një muaj dhe deri më tani asnjëri prej tyre nuk është i interesuar të nënshkruajë me një mbrojtës me përvojë”, shkruanim dy javë më parë.

Cila është arsyeja e kthesës së papritur? Deri tani nuk dihet. Nuk dihet gjithashtu se për sa kohë Ramos do të nënshkruajë një kontratë të mundshme në Arabi.

Sergio Ramos kaloi dy sezonet e fundit në PSG dhe luajti 58 ndeshje atje. Ai më parë ka luajtur për Real Madridin ku ka luajtur 671 ndeshje dhe për Sevillan ku ka luajtur 49 herë. Ai fitoi Champions League katër herë në karrierën e tij. 37-vjeçari është gjithashtu 180 herë përfaqësues i Spanjës, kampion bote dhe dy herë kampion i Evropës.

Previous articleGazetari: Nëse Putin është i përfshirë në vdekjen e Prigozhin, ndodhet në të njëjtën kategori si Pablo Escobar
Next articleVIDEO/Makina futet brenda lokalit në Kombinat, alarmohen qytetarët, polici bëhet për cigare