Home Aktualitet VIDEO/ Dimri i dytë pa shtëpi, qytetarja bën apel për ndihmë

VIDEO/ Dimri i dytë pa shtëpi, qytetarja bën apel për ndihmë

Shpresa Guces tërmeti ia ka rrënuar shtëpine. Dimrin e shkuar e ka kaluar me fëmijët në çadër. Kisha Katolike i ka derguar pas sensibilizimit në media një kontiniere për t’u strehuar. Megjithatë kjo nuk shërben si zgjidhje e ëprhershme sepse dimri po trokert sërish. Shiu i vrullshem i ditës së sotme i ka përmbytur edhe banesën provizore  duke i lagur dysheket dhe ndërresat. Ajo është në gjendje të vështirë dhe kërkon ndihmë nga qeveria. Jeton me ndihmë sociale dhe duke mbledhur skrap në pikat e grumbullimit të mbetjeve urbane.

SOURCEBulevard News
Previous articleSipas studimeve shkencore, njerëzit e kuptojnë që po flirtoni vetëm me tri gjeste
Next articleSituata e tensionuar politike pas ‘ngërçit’ në Këshillin Politik, flet Kristaq Kume: Me draftin e PS, deputetët do të jenë…