Home Aktualitet Video-denoncimi: Ja çfarë ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Kukësit…

Video-denoncimi: Ja çfarë ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Kukësit…

Prej më shumë se 3 ditësh qyteti i Kukësit ndodhet në një terror policor. Kjo për faktin se banorët kanë paralajmëruar për një protestë ditën e nesërme në 17 shtator. Nisur dhe nga protesta e 31 marsit, duket se qeveria e drejtuar nga Edi Rama ka vendosur që të ushtrojë presion ndaj banorëve që të mos dalin në protestën e thirrur nga grupet qytetare. Presioni policor ka sjellë dhe irritim të banorëve të qytetit dhe zonave përreth.Edhe ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në faqen e tij në Facebook, terrorin e policisë ndaj banorëve. Ja çfarë shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook: “Ndal terrorit policor nga Edvini në Kukës, tmerr nga protesta! Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb ‘Duan te trembin qytetaret mos te dalin në protestë, një shtet frikacak’.

sb

Ndal terrorit policor nga Edvini ne Kukes, tmerr nga protesta!Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb"Duan te trembin qytetaret mos te dalin ne proteste ?‍♂️, nje shtet frikacak"

Posted by Sali Berisha on Saturday, September 15, 2018