Home Kulture Vdes aktorja amerikane, Marlene Clark

Vdes aktorja amerikane, Marlene Clark

Ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare aktorja Marlene Clark. Ylli i famshëm vdiq në shtëpinë e saj në Los Angeles  pas një karriere që zgjati mbi dekada.

Lajmi për vdekjen u bë i ditur nga një prej mikeshave të saj të ngushta, Tamara Lynch.

Clark ishte më e njohur për paraqitjen në “Sanford and Son”, si dhe filmin klasik horror “Ganja & Hess” dhe “Night of the Cobra Woman”.

Paraqitja e saj e fundit si aktore erdhi në vitin 1988 në “Head of the Class”.

Pasi u kumtua lajmi të shumta kanë reagimet e fansave që shprehën ngushëllime për vdekjen e aktores me origjinë amerikane.

Previous articleVritet në Zvicër 37-vjeçarja shqiptare, nënë e 4 fëmijëve, arrestohet bashkëshorti
Next articleFillon raundi i dytë i zgjedhjeve në Turqi, 60 milionë persona i drejtohen qendrave të votimit