Home Kronika Vdekja e stjuardesës 24-vjeçare, reagon ‘Air Albania’, ndan lajmin me publikun

Vdekja e stjuardesës 24-vjeçare, reagon ‘Air Albania’, ndan lajmin me publikun

Më 21 Dhjetor, pasi zbritëm të gjithë udhëtarët e fluturimit drejt Londrës, një nga anëtarët e ekipit të kabinës, Greta  Dyrmishi pësoi atak kardiak.

Edhe pas të gjithë asistencës mjekësore të ofruar në moment, ne përsëri e humbëm.

Air Albania ka kontaktuar familjen e saj që në momentet e para dhe vazhdojmë të jemi pranë tyre në këto momente të vështira.

Në respekt të Gretës dhe familjes së saj ne vendosëm ta ndajmë lajmin me publikun në momentin më të përshtatshëm.

Në do ta kujtojmë gjithmonë Gretën si një profesioniste të pasionuar, një bashkëpunëtore të shkëlqyer dhe mikeshë shumë të mirë e të gjithëve ne.

Me besimin se ajo sot gjendet mes mëshirës së Zotit, Air Albania do të vazhdojë t’i qëndrojë pranë familjes.

Previous articleArrestimi i tij u kthye në motivin e vendosjes së barrikadave, lirohet ish-polici serb në Kosovë
Next articleKurti i indinjuar pas lirimit të Pantiç: Kush e liroi të akuzuarin për terrorizëm