Thursday, January 26, 2023
Home Politike Vasili për incenaratorin e Tiranës: Droni i së vërtetës tregoi se drejtësia...

Vasili për incenaratorin e Tiranës: Droni i së vërtetës tregoi se drejtësia është e kapur nga kryeministri

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka lëshuar sërish akuza për inceneratorin e Tiranës. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Vasili ka shkruar se pamjet e dronit tregojnë qartë se mbi fushën e mbeturinave të Sharrës vidhen e groposen përditë miliona euro të shqiptarëve.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Rama dhe Veliaj te pashprese përballë Dronit te se vërtetës!! Droni i te vërtetës tregoi pamje te llahtarshme. Droni i te vërtetës tregoi mbi fushen e mbeturinave te Sharres se si vidhen e groposen perdite miliona euro te shqiptareve. Droni i te vertetes tregoi se vjedhja ka fytyre dhe ka emer e mbiemer. Droni i te vertetes tregoi dhe i vuri vulen e te gjithe opinionit publik per vjedhjen makaber te Veliajt dhe Bashkise se Tiranes, qe vjedhin dite e nate. Droni i te vertetes tregoi se qytetaret e Tiranes per shkak te Veliajt paguajne dy fishin e asaj qe paguajne qytetaret ne Shkoder per te njejten groposje te mbetjeve. Droni i te vertetes tregoi trajtimin primitiv te mbeturinave te Tiranes, trajtim hajdut, antimjedis dhe antishendet.  Droni i te vertetes tregoi se 54 milion dollare jane vjedhur duke paguar sherbime qe nuk kryhen ne asnje menyre, pra qe nuk ekzistojne absolutisht. Droni i te vertetes tregoi se drejtesia eshte e kapur dhe SPAK i paralizuar nga Rama dhe Veliaj eshte sot ne poziten me te kompromentuar perballe shqiptareve. Droni i te vertetes tregoi se e verteta as mund te fshihet dhe as mund te manipulohet se del dhe do vazhdoje te dale….! Droni i te vertetes tregoi dhe i vuri vulen fajit tregoi se Rama dhe Veliaj jane krejt te pashprese dhe ndaj kane qepur gojen!/BW

Previous articlePërgjimet e SPAK: Banda e Durrësit po bënte gati atentat tjetër ndaj ‘Rrumit të Shijakut’ dhe ish-prokurorit Ndoja
Next articleZelensky i përlotur merr pjesë në funeralin e ministrit të brendshëm dhe zyrtarëve që vdiqën nga rrëzimi i helikopterit
SiteLock