Home Sport Van den Boomen nga Franca, nënshkruan për katër vjet me Ajax

Van den Boomen nga Franca, nënshkruan për katër vjet me Ajax

Ishte në gatishmëri, tani është zyrtare. I mbërritur në fund të kontratës me Toulouse, Branco Van den Boomen ka nënshkruar, si lojtar i lirë, për katër vjet me Ajax Amsterdam, pra deri në qershor 2027.

Në moshën 27-vjeçare, mesfushori gjen kështu klubin e tij stërvitor për sezonin e ardhshëm, me të cilin nuk ka luajtur kurrë pro.

Van den Boomen iu bashkua qytetit rozë në vitin 2020 nga De Graafschap për 350.000 euro. Ai luajti 120 ndeshje në të gjitha garat për TFC, ku realizoi 23 gola dhe 43 asistime. Ai fitoi titullin e Ligue 2 në 2022 pas një sezoni të pasur (12 gola dhe 20 asistime në 37 ndeshje të kampionatit) dhe Kupën e Francës në 2023 (5-1 kundër Nantes në finale).

Previous articlePërplasen dy motoçikleta, plagoset i moshuari në Lezhë
Next articleVideo virale ku nëna dhunon djalin e mitur, Policia identifikon 22-vjeçaren, s’e arreston për shkak të foshnjes 6-muajshe