Home Kronika Urdhri nga Gjykata e Kurbinit, kontrolle në pronat e Ervis Martinajt, zbardhen...

Urdhri nga Gjykata e Kurbinit, kontrolle në pronat e Ervis Martinajt, zbardhen detajet nga aksioni i FNSH dhe RENEA

FNSH dhe RENEA kanë ushtruar mëngjesin e sotëm kontrolle në banesën e Ervis Martinajt. Gazetarja Klodiana Lala bën me dije për BalkanWeb se këto kontrolle janë ushtruar me vendim gjykate në disa qytete.

Po ashtu kontrolle janë ushtruar edhe në banesën e Avdylajve në Shijak, si dhe në qytetin e Vlorës, e së fundmi në Kurbin.

Në kuadër të këtyre kontrolleve kanë marrë disa sende në shtëpinë e Martinajt, por deri tani nuk dihet nëse e ndihmojnë hetimin.

 

 

Previous article“Shteti palë me krimin”/ Banorët e Bërxullës protestojnë për projektin Thumanë-Kashar: Pronat tona po na i copëtojnë, presim vlerësim!
Next articleBasha mesazh ngushëllimi për vdekjen e ministrit italian: Thellësisht i pikëlluar, shqiptarët do t’i jenë përgjithmonë mirënjohës