Home Sport UEFA konfirmon vendet që do të jenë me tifozë në EURO 2020

UEFA konfirmon vendet që do të jenë me tifozë në EURO 2020

UEFA ka njoftuar se cilat vende do mirëpresin spektatorët në stadiume për Evropianin 2020.

Euro 2020 do zhvillohet në stadiumet e qyteteve si Londra, Glasgou, Dublin, Amsterdam, Kopenhagë, Petersburg, Bilbao, Munih, Budapest, Baku, Roma dhe Bukureshti.UEFA ka konfirmuar se në këto vende do lejohet që 25 për qind i stadiumit të jetë i mbushur me tifozë dhe pritet që të jenë edhe me shumë tifozë në gjysmëfinale dhe finale.

Të gjitha vendet ku do jenë të pranishëm spektatorët në Euro 2020:

1.Londër – Angli

2.Amsterdam – Holandë

3.Kopenhag – Danimarkë

4.Petersburg – Rusi

5.Bilbao – Spanjë

6.Budapest – Hungari

7.Baku – Azerbajxhan

8.Romë – Itali

9.Bukuresht – Rumani

SOURCEBulevard News
Previous articleRama: Rruga e Arbërit do ta bëjë Dibrën jastëkun e gjelbër të metropolit të Shqipërisë
Next articleRama: Jam i gatshëm të bashkëpunoj me Bashën pas 25 prillit, por me një kusht!