Home Aktualitet U votua elektronikisht, PS fiton 3 bashkitë e para me diferencë të...

U votua elektronikisht, PS fiton 3 bashkitë e para me diferencë të madhe! Llatja në Elbasan mbi 55%, Suli mbi 60% në Kamzë, në Vorë Shera merr 75%

Ka përfunduar numërimi në 3 Bashkitë, Elbasan, Kamëz dhe Vorë ku u votua elektronikisht. Ka përfunduar numërimi në 3 Bashkitë, Elbasan, Kamëz dhe Vorë ku u votua elektronikisht. Partia Socialiste ka fituar bindshëm të treja bashkitë.

Kandidati i PS Gledian Llatja ka marrë fitoren në bashkinë Elbasan përballë kandidatit të Berishës dhe Metës, Luçiano Boçi me mbi 55% të votave. Mbeten ende pa u pasqyruar 74 kuti nga 224 gjithsej por nuk pritet të ketë ndikim në rezultat,

Partia Socialiste ka fituar thellë në Kamëz, me 60.65 përqind të votave, ndërkohë që kandidati I Berishës ka marrë vetëm 35.11 % të votave. Edhe në Vorë socialistët kanë marrë një rezultat spektakolar. Blerim Shera ka marrë 74.3 përqind të votave ndërsa Indrit Hoxha vetëm 25.72 përqind.

Previous articleDel rezultati përfundimtar, ja kush e merr Bashkinë e Vorës
Next articleAksident i rëndë në Divjakë, ndërron jetë 40-vjeçari që lëvizte me motor