Home Politike U largua pas 16 vitesh pushtet, Urimi Ramës për kancelaren Merkel: Paç...

U largua pas 16 vitesh pushtet, Urimi Ramës për kancelaren Merkel: Paç mbarësi e shëndet!

Kryemnistri Edi Rama ka uruar me rastin e ikjes nga detyra kancelaren gjermane Angela Merkel, duke e cilësuar atë si një figurë shumë të rëndësishme për Europën.

Postimi i plotë:

Faleminderit Angela dhe paç mbarësi e shëndet në kapitullin e ri të jetës tënde të jashtëzakonshme.