Home Kosova U kap teksa fuste nga Serbia mbi 6 mijë fishekë, arrestohet serbi...

U kap teksa fuste nga Serbia mbi 6 mijë fishekë, arrestohet serbi në veri të Kosovës

Një serb është arrestuar ditën e sotme në veri të Kosovës, teksa tentoi të fuste në fshatin Jashanicë të Leposaviçit 6.300 fishekë.

Organet e rendit në Kosovë njoftojnë se i dyshuari 42-vjeçar me inicialet J. Zh, është shoqëruar në polici dhe ku më pas është intervistuar.

Ndaj tij është ngritur rasti penal dhe me aktvendim nga prokurori, është dërguar në paraburgim deri në 48 orë.

Policia vazhdon me aktivitete të shtuara për të ofruar siguri dhe për të parandaluar aktivitetet kriminale përfshirë parandalimin e kontrabandës në pjesën veriore të vendit.

“Sot, më 21.02.2023, rreth orës 13:30, në fsh. Jashanicë të Leposaviqit, në një pikë kontrolli, Njësia e Ndërhyrjes së Shpejtë e Drejtorisë Rajonale të Policisë Kufitare-Veriu, kanë ndaluar një automjet me targa të Serbisë të cilën e drejtonte një mashkull serb. Policia gjatë kontrollit të automjetit, ka gjetur rreth 6300 (gjashtë mijë e treqind) copë fishekë. I dyshuari (J.Zh, viti i lindjes 1981) është shoqëruar në polici. I njëjti është intervistuar, ndaj tij është iniciuar rasti penal dhe me aktvendim nga prokurori i njëjti është dërguar në mbajtje deri në 48 orë. Policia vazhdon me aktivitete të shtuara për të ofruar siguri dhe për të parandaluar aktivitetet kriminale përfshirë parandalimin e kontrabandës në pjesën veriore të vendit”, thuhet në njoftimin e policisë.

Previous articlePër shkaqe sigurie, mbyllet përkohësisht autostrada “Ibrahim Rugova”
Next articleSi nisi konflikti/ Sherr mes disa personave, plagosen me thikë dy vëllezër. Emrat