Home Kronika U kap me 58 kg drogë në makinë, 28-vjeçarja e arrestuar në...

U kap me 58 kg drogë në makinë, 28-vjeçarja e arrestuar në Pogradec ishte punonjëse e AKSHI

Policia e Pogradecit ka vënë sot në pranga tre persona, të cilët akuzohen për transport të lëndëve narkotike, ndërsa në mjetin e tyre janë gjetur plot 58 kg hashash.

Të arrestuarit janë një 17 vjeçar me iniciale M.K., si dhe Likë Basha 30 vjeç dhe Erisa Fero 28 vjeç.

Mësohet se Fero është punonjëse e Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSHI).

Sipas informacioneve, droga ka qenë në automjetin e 28-vjeçares ndërsa dy personat e tjerë monitoronin rrugën.

 

 

VIJON…

Previous article“Mjaft me të huaj, duhet një që e ndien flamurin”, Hafizi: Do të flinte në fushë për 5 mijë euro
Next article“Shqipëria ka pësuar katastrofë demografike”, Berisha: Të rinjtë janë larguar nga agresioni i krimit, drogës e korrupsionit të qeverisë