Home Kronika U gjet i goditur me thikë, humb jetën boksieri 23-vjeçar shqiptar në...

U gjet i goditur me thikë, humb jetën boksieri 23-vjeçar shqiptar në Gjermani

Një 23-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Gjermani. Ai është gjetur nga punonjësit e hekurudhës i pajetë në stacionin Gunzenhausen, ndërsa ndodhej i shtrirë dhe me plagë me thikë.

23-vjeçari shqiptar ish-kampion i boksit , kampion i juniorit Frankonian 2015 dhe i Bavarisë së Veriut në peshën e lehtë (deri në 60 kilogramë),  u pa si një shpresë e madhe për të rinjtë në Gunzenhausen.

Ish-trajneri i tij ka treguar se i riu ka marrë rrugë të gabuar duke u përzier me miq që merreshin me drogë , si edhe ka rënë në burg.

“Pas burgut ai erdhi sërish tek unë sepse donte sërish të bënte stërvitje, por nuk arriti dot të heqë dorë, dhe një vit më parë ai nuk luajti më”, ka thënë ai.

Liridon

 

 

Më 31 dhjetor Liridon B. ishte konfrontuar rreth orës 6 të mëngjesit me shokun Andreas M. (23). Liridoni e goditi atë me thikë, e lëndoi rëndë. Më pas Liridon B. iku, ndërsa Andreas M. shkoi në klinik.

Dy orë e gjysmë pas kësaj përleshje, Liridon B. u gjet pa shenja jete në hekurudhë. Kishte plagë nga një mjet i mprehtë. Çfarë ndodhi është ende e paqartë. Policia e përjashton mundësinë që Andreas M. e ka sulmuar.

Policia është duke kërkuar për hetuar ngjarjen. Mirëpo, nuk përjashtohet mundësia që Liridon B. ta ketë goditur veten me thikë nën ndikim të drogës.

Previous articleAlternime kthjellimesh dhe vranësirash, ja sa shkojnë temperaturat sot
Next articleRaporti/ Shqiptarët punojnë më ngadalë nga të gjithë në Europë dhe nuk kanë presion për afatet