Home Aktualitet U arrestua për korrupsion, Fatos Tushe kërkon lirinë: Jam sëmurë

U arrestua për korrupsion, Fatos Tushe kërkon lirinë: Jam sëmurë

Ish-kryetari i bashkisë së Lushnjes Fatos Tushe kërkon lirinë në Gjykatën e Apelit. Nga “kafazi” i qelqtë ai hoqi përgjegjësinë nga vetja për tenderin që është nën hetim duke deklaruar se “Nuk kam pasur asnjë autoritet mbi tenderin, nuk kam qenë kryetar dhe ent prokurues ka qenë drejtoria e punëve publike, s’ka qenë bashkia e Lushnjes”.

Ai pretendon se është sëmurë dhe se qëndrimi pas hekurave i rrezikon jetën. “Kërkoj ndryshimin e masës së sigurisë pasi nuk ka dyshime të arsyeshme dhe për shkak të gjendjes shëndetësore shumë të rënduar që kam”.

Njohjen me biznesmenin Ibrahim Lami nuk e ka mohuar. “E njoh, por nuk kam lidhje me tenderin” tha ai përpara Gjykatës së Apelit.

Tushe u arrestua me urdhër të Prokurorisë së Posaçme (SPAK) bashkë me 10 persona të tjerë vartës të tij dhe biznesmenë me akuzën e abuzimit me tenderin 240 milionë lekë për rehabilitimin e një kanali vaditës.

SOURCEBulevard News
Previous articleAmerikania Biles e gjimnastikës dëmtohet e del jashtë Olimpiadës, kinezët fitojnë 8 nga 9 garat e qitjes
Next articleNesër ‘Forumi Ekonomik’ në Shkup , Rama, Vuçiç dhe Zaev gati për bashkëpunim, ‘Mini Shengeni’ një ëndërr e Rajonit