Home Bota U arrestua pas 30 vitesh në kërkim/ Cila është gjëja e vetme...

U arrestua pas 30 vitesh në kërkim/ Cila është gjëja e vetme që kërkon bosi i “Cosa Nostra”-s në izolim?

“Unë nuk kam marrë kulturë arsimore por kam lexuar qindra libra, ndaj jam i informuar për trajtimet, ju lutem mund të trajtohem me barna dhe terapi më të mira”.

Këtë kërkesë ka përsëritur disa herë shefi i Cosa Nostra-s, Matteo Messina Denaro, me tone të qeta dhe të përzemërta, që kur është mbyllur prej dhjetë ditësh në burgun e sigurisë maksimale në L’Aquila.

Për mjekët dhe stafin e burgut, të vetmit me të cilët lejohet të flasë nën regjimin 41bis, ai ka treguar se shqetësimet e tij lidhen me trajtimin e kancerit të zorrës së trashë.

Mediat italiane thonë se Messina Denaro është në gjendje të mirë aktualisht pas kimioterapisë së parë, dhe onkologët planifikojnë të bëjnë seancën e dytë brenda javëve në vijim.

Bossi i mafies italiane, njeriu më i kërkuar në Itali, i cili u kap pas shumë vitesh në arrati, i është nënshtruar kimioterapisë së parë dhe mjekët që po e trajtojnë, e kanë  siguruar atë se procedurat e fundit po ndiqen sipas protokolleve ndërkombëtare.

Pas arrestimit të Totò Riinas më 15 janar 1993, Messina Denaro u bë udhëheqësi i padiskutueshëm i “Cosa Nostra”.

Previous articleBardhi: Ka deputetë që dje e quanin vrasës, e sot janë në krah të Berishës! Nuk do të ketë një 8 janar të dytë në PD
Next articleKoha po verteton atë se: “Trekëndëshi i Bermudës” ishte komplot kundër Bashës dhe PD-së