Home Aktualitet “Tronditet” Korça/ Tërmete të njëpasnjëshme që prej mbrëmjes së djeshme, sa ishte...

“Tronditet” Korça/ Tërmete të njëpasnjëshme që prej mbrëmjes së djeshme, sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë mëngjes në vendin tonë.

Mësohet se tërmeti ishte me magnitudë 2 të shkallës Rihter, teksa epiqendra e tërmetit ka qenë 4 kilometër në veri-perëndim të qytetit të Korës.

Ndërkohë mbrëmjen e djeshme dy tërmete të tjerë, me magnitudë 2.6 dhe 2.0 janë ndjerë në Korçë. Epiqendra ishte 11 kilometra në veri të qytetit.

Previous articleBeniada Nishani tregon për herë të parë si ia rrëmbeu zemrën vëllai i Arbër Hajdarit
Next articleNëse pini duhan në prezencë të fëmijëve tuaj duhet të dini se çfarë po i shkaktoni atyre!