Home Kronika Tragjike në Kavajë/ Humb jetën në hotel një turiste polake

Tragjike në Kavajë/ Humb jetën në hotel një turiste polake

Policia njofton se më datë 23.09.2022, ka ndërruar jetë në një hotel në Kavajë, shtetasja polake M. G., 48 vjeçe, e cila ishte akomoduar në këtë hotel, së bashku me bashkëshortin e saj.

Në njoftimin e saj zyrtar për mediat, policia thotë se nga këqyrja paraprake dyshohet se kjo shtetase ka ndërruar jetë për shkak të arrestit kardiak.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.