Home Bota Tragjedia e çiftit Balliu në Nju Jork/ E motra e gruas: Florindi...

Tragjedia e çiftit Balliu në Nju Jork/ E motra e gruas: Florindi e vrau! Kishte probleme psiqike, mjekët e paralajmëruan

Motra e Ornela Balliut, ka akuzuar Florind Balliu se i ka vrarë motrën. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, e motra shkruan se i riu kishte probleme të shëndetit mendor dhe prej kohësh ia kishte bërë shumë të vështirë jetën motrës së saj. Madje ajo tregon se aktori shqiptar ishte i shtuar në një klinikë psikiatrike, madje sipas saj mjekët e kishin paralajmëruar Ornelën, se bashkëshorti i saj kishte probleme të theksuara psiqike.

“E kam shumë të vështirë të flas në këto momente, pasi unë motra e Ornelës dhe e gjithë familja jonë jemi tejet të pikëlluar nga humbja e parakohshme e motrës sonë të dashur, por nuk mund të rri pa i shkruar dy fjalë për motrën time, për engjëllin tonë, që e donte aq shumë jetën, që rrezatonte mirësi dhe e donte i gjithë komuniteti në zonën ku jetonte në Nju Jork. Vë re me keqardhje që të gjithë portalet janë mbushur me fjalë të ndjera për humbjen e jetës së Florind Belliut, personit që vrau jo vetëm motrën tonë, por edhe fëmijën që do të lindte pas disa muajsh dhe asnjë fjalë keqardhjeje nuk kanë denjuar të shkruajnë për motrën tonë, e cila punonte dhe rriste pothuajse e vetme dy fëmijë të mitur, pasi ai që i mori jetën në mënyrën më makabre kishte kohë, vite që vuante nga çrregullime mendore, kishte kohë që ia kishte bërë jetën të vështirë motrës sonë, por Ornela ishte aq e mirë dhe e dhimbsur saqë shkonte e vizitonte çdo ditë në klinikën psikiatrike ku ishte i izoluar atë që do t’i merrte jetën në mënyrën më kriminale…i dërgonte ushqim siç dëshironte Flori, saqë punonjësit e klinikës e kishin pagëzuar Ornelën ‘engjëll’, pasi ishte e vetmja që shkonte çdo ditë në klinikë…Mjekët e klinikës në Nju Jork e kishin paralajmëruar Ornelën që bashkëshorti i saj kishte ende probleme…”, shkruan ndër të tjera motra e 28-vjeçares”, shkruan e motra.