Home Sport Tottenhami jashtë Evropës, Leicesteri dhe Leedsi rrëzohen në Championship

Tottenhami jashtë Evropës, Leicesteri dhe Leedsi rrëzohen në Championship

Premier League ul siparin me përfundimin e javës së 38-të dhe të fundit, duke dhënë kështu verdiktet përfundimtare të sezonit.

Liverpooli, që në ndeshjen e fundit barazoi 4-4 me Southamptonin, luan në Europa League, bashkë me Brightonin, ndërsa Aston Villa luan në Conferencë League.

Sa i përket pjesës së poshtme të tabelës, përveç Southamptonit bien Leeds ddhe Leicester City. Në javën e fundit, Leedsi u mposht 1-4 nga Tottenhami, ndërsa Leicesterit nuk i mjaftoi suksesi 2-1 me West Hamin, pasi Evertoni gjithashtu mori pikët maksimale përballë Bournemouthit, duke e mposhtur 1-0.

Java 38

Arsenal – Wolves   5-0

Aston Villa – Brighton 2-1

Brentford – Manchester City      1-0

Chelsea – Newcastle    1-1

Crystal Palace – Nottingham      1-1

Everton – Bournemouth     1-0

Leeds – Tottenham      1-4

Leicester – West Ham    2-1

Manchester Utd – Fulham 2-1

Southampton – Liverpool  4-4

Previous articleLegjenda e Agim Fagut: Si kërkuan italianët të blinin mbretin e koshit shqiptar për 100 milionë lireta
Next article“Ish-ambasadorët” që kërkojnë të zbojnë SHBA nga Kosova