Home Sport Titulli një fitore larg, Dortmund likuidon Augsburg, dopietë Haller

Titulli një fitore larg, Dortmund likuidon Augsburg, dopietë Haller

Dortmund është vetëm një fitore larg nga titulli i Bundesligës. Verdhezinjtë mundën 0-3 Augsburg, në transfertë.

Borusia Dortmund ia ka dalë të fitojë në transfertë ndaj Augsburgut, duke fituar me rezultatin 0-3. Kjo fitore, e ngjit Dortmundin në vendin e parë me 70 pikë, dy më shumë se Bajerni i vendit të dytë teksa kanë mbetur edhe dy javë kamopinat.

Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, me dy skuadrat që kërkuan golin. Në minutën e 38, Udukoai u ndëshkua me karton të kuq nga skuadra e Augsburg, duke bërë gjithçka më të lehtë për Dortmundin.

Gjithçka u vendos në pjesën e dytë për verdhezinjtë, të cilët e gjetën dy herë golin me anë të Haller dhe një herë me anë të të Brandt në sekondat e fundit.

AUGSBURG 0–3 BORUSIA DORTMUND
59’, 84′ Haller, 94′ Brandt

Previous article“Do bëjmë krenar qytetin”, Deliallisi: Jam i bindur që Erzeni shpëton, në Kukës shkojmë për fitore
Next articleVrasja në Kavajë, policia del me njoftimin zyrtar: Viktima u qëllua me pistoletë