Home Sport Tirana vuan për fitoren, Vllaznia ka zhgënjyer në shtëpi ndaj Egnatias

Tirana vuan për fitoren, Vllaznia ka zhgënjyer në shtëpi ndaj Egnatias

Tirana vuajti shumë ndaj Kastriotit në “Elbasan Arena” por në fund mori një fitore të vyer 1-0. Bardheblutë e nisën me “marshin e pestë” ndeshjen, duke rrezikuar portën e Salit që në minutën e 3-të me Hasanin.

Edhe krutanët provuan të “ngacmonin” Bekajn. Stojanoviç goditi nga larg në minutën e 23-të, por e menjëhershme ishte përgjigja e portierit.

Pjesa e dytë filloi me presionin e skuadrës së Çelës. Stojanoviç mposhti “gardianin” e kryeqytetasve, sfera u largua nga Lulaj, që u shndërrua në hero për skuadrën e Shehit.

Goli që vlen 3 pikë vonoi nuk por nuk mungoi. Hila dërgoi sferën pas shpinë së portierit, duke ndezur festën në stadium. Kështu, Tirana kryeson me 59 pikë, 5 më shumë se Partizani. Kastrioti mbyll klasifikimin me 31 pikë.

Vllaznia ka zhgënjyer në shtëpi ndaj Egnatias, duke pësuar një disfatë 0-4. Ekipi nga Rrogozhina realizoi me Mëllugjn, Dëamena, Fernando dhe Jackson. Shkodranët e shohin veten në vendin e pestë me 42 pikë, ndërsa Egnatia pozicionohet në vendin e 3-të me 46 pikë.

Previous articleBanka e Shqipërisë: Në fund të 2022 nisi ulja e çmimit të banesave
Next articleBomba e ish-kryediplomates kroate: Mali i Zi po përdoret si shkëmbim ndaj Serbisë për humbjen e Kosovës