Home Kronika Tirana mbulohet nga tymi i zi! Përfshihet nga flakët pallati në ndërtim...

Tirana mbulohet nga tymi i zi! Përfshihet nga flakët pallati në ndërtim pranë Bulevardit të Ri

Një pallat në ndërtim është përfshirë nga flakët këtë të hënë në kryeqytet, pranë Bulevardit të Ri.

Bëhet me dije nga burimet për mediat se zjarri ka rënë në katin e parë të godinës.

Ende nuk dihet shkaqet e zjarrit, ndërkohë që shtëllungat e tymit kanë mbuluar zonën.

Njoftimi i policisë:

Më datë 24.04.2023, te “Bulevardi i Ri”, ka rënë zjarr në katin e parë në një pallat në ndërtim e sipër (ka marrë flakë polisteroli duke krijuar shumë tym), dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Grupi hetimpr po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Previous articleDita e fundit e Festivalit të Filmit Polak
Next articleJo më “selfie” në Portofino! Ja gjoba e majme që shteti italian ka vendosur për turistët