Home Kulture Tingujt e muzikës ‘Rock Fest’ kanë përfshirë disa shkolla të Lezhës, në...

Tingujt e muzikës ‘Rock Fest’ kanë përfshirë disa shkolla të Lezhës, në një event të mbajtur në bashkëpunim me Bashkinë

Tingujt e Rock Rest ‘elektrizojnë’ shkollat, nënkryetarja e Bashkisë Lezhës: U organizua në mbështetje të të rinjvePas shumë vitesh mungesë, në Lezhë janë rikthyer tingujt e muzikës rock. Në gjurmët dhe traditën e nisur nga grupi “Djemtë e detit”, nxënësit e shkollave të mesme, performuan në këtë event disa nga këngët e këtij zhanri muzikor.

Nënkryetarja e Bashkisë së Lezhës, premtoi mbështetje në promovimin e talenteve të reja, si një mënyre për të mbajtur gjallë jetën kulturore në këtë qytet.

“Është kënaqësi të jem këtu në këtë aktivitet ku mbështesim të rinjtë dhe ‘Rock Fest 2021’ është një risi. Idenë e parë e solli drejtoria e Turizmit dhe Kulturës në Bashkinë Lezhë dhe padyshim me mbështetjen tonë dhe në veçanti të kryetarit të Bashkisë që është gjithmonë në mbështetje të të rinjve. Filloi në faza që ishte gjurmimi dhe zbulimi i të rinjve në audicioneve nëpër shkolla, ku mbërriti sot në aktivitetin final në ndarjen e çmimeve. Në kuadër të aktiviteteve që në po zhvillojmë për festat e fundvitit menduam dhe pse jo ‘Rock Fest’ ta sillnim në këtë moment”, tha nënkryetarja e Bashkisë Lezhës Eueda Molla.

Rock Fest tërhoqi vëmendjen e shumë të pranishmeve, ndërsa u shpërndanë dhe çmime për këngëtaret më të mire.

Previous articleDebati Spiropali-Basha /Spaho: Sulmoni ndryshe! Keni frikë nga foltorja, prisni pak
Next articleBerisha rendit arsyet përse qytetarët duhet të marrin pjesë në protestën kundër Vuçiç