Home Sport Tifozët shqiptarë nuk duken të kënaqur pas emërimit të Silvinjos

Tifozët shqiptarë nuk duken të kënaqur pas emërimit të Silvinjos

Emërimi i ish-futbollistit brazilian Silvinjo në pankinën e përfaqësueses shqiptare, duket se nuk ka kënaqur mbështetësit kuqezinj.

Këta të fundit kanë shprehur hapur pakënaqësinë e tyre duke komentuar në rrjetet sociale emërimin që u bë publik gjatë të hënës pasdite nga FSHF.

Pikërisht në komentet e lajmit në fjale në faqen në Facebook të institucionit të futbollit, përtej dëshirës për të parë sukseset e Shqipërisë, nuk kanë munguar thumbimet dhe talljet në adresë të emërimit të ri në pankinën kuqezi.

“Paskemi marrë 4 trajnerë njëherësh”, shkruajnë disa tifozë, duke iu referuar faktit se Silvinjo është emri “futbollistik” i 48-vjeçarit i cili në fakt quhet Sylvio Mendes Campos Júnior.

“Pyeteni nëse e di nga i bie Peqini” ngacmon një tjetër. “Nëse fiton, ky bëhet me origjinë delvinjot”, shton një tifoz i tretë.

Megjithatë, një gjë bashkon shumicën e tifozëve në këtë drejtim, pasi ata janë të bindur se ky është një tjetër rast kur një i ri vjen të mësojë trajningun në kurriz të Shqipërisë, siç ndodhi më parë me Panuçin.

“Kombëtarja meritonte një trajner ekspert dhe me emër dhe jo të bëhet autoshkollë për ish-futbollistë që si trajnerë s’kanë arritur asgjë”, thekson një tifoz në komentin në postimin  FSHF-së.

Previous article“I vdes qytetarja në zyrë dhe tundet e shkundet në takimin festiv”, postimi i kryebashkiakes së Lushnjes nxjerr bllof Sali Berishën
Next articleUkraina paralajmëron samit të BE-së në Kiev gjatë Shkurtit