Home Sport The Athletic: Mbappe më afër se më parë nënshkrimit të kontratës së...

The Athletic: Mbappe më afër se më parë nënshkrimit të kontratës së re me PSG

PSG tani po beson se Kylian Mbappe do të nënshkruajë një kontratë të re me ta pasi vendosi të qëndrojë me ta këtë verë, raporton Mario Cortegana i The Athletic.

Ata mendojnë se sulmuesi francez tani është më afër nënshkrimit të një kontrate të re me ta, një situatë e ngjashme e bllokimit të kontratës.

Mbappe mund t’i ketë komunikuar PSG për për një marrëveshje të re.

Pavarësisht se kohët e fundit u rrëzuan ofertat për rinovimin e kontratës, parizienët besojnë se mund ta bëjnë francezin të bjerë dakord për një marrëveshje të re.

Real Madrid dështoi të nënshkruajë me Mbappe këtë verë dhe shpreson që ai të vijë falas në 2024.

Previous articleNju Jork/ Krim i rëndë në familje, burri vret gruan, fëmijët dhe më pas veten
Next articleFOTOT/ Varri i Prigozhin, ukrainasit: U varros si një qen endacak, Putin dhe ‘vëllai i tij i dashur’ Kadyrov nuk…!