Home Kosova Thaçi e Daçiç takohen më 22 shkurt

Thaçi e Daçiç takohen më 22 shkurt

largea_5-thaci-dacic1359806203Raundi i ri i dialogut të Kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij serb, Ivica Daçiç është caktuar të mbahet më 22 shkurt në kabinetin e përfaqësueses së lartë për Politikë të Jashtme të BE Catherine Ashton.
Ky do të jetë takimi i pestë Thaçi – Daçiq. Në rundin paraprak më 17 janar, është arritur marrëveshja e përkohshme për pagesën e doganës në vendkalimet kufitare dhe është hapur tema e veçantisë së veriut të Kosovës.

Previous articlePakistan: Sulm vdekjeprurës i militantëve kundër ushtrisë
Next articleShpirtplagomë