Home Sport Teuta bën goditjen BIG! Firmos me ish-mesfushorin e Kombëtares shqiptare

Teuta bën goditjen BIG! Firmos me ish-mesfushorin e Kombëtares shqiptare

Edhe pak ditë dhe ethet e lëvizjeve të merkatos së janarit do të përfundojnë. Lëvizje të rëndësishme, shumë qarkullime e ndonjë rikthim në kampionatin shqiptar si ai i Jahmir Hykës. Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare është zyrtarisht futbollist i Teutës.

Klubi durrsak e ka konfirmuar në rrjetet sociale afrimin më të fundit. Lojtari është prezantuar në ambientet e “Stadiumit Niko Dovana” dhe ka zhvilluar seancën e parë stërvitore me skuadrën durrsake.

Një mungesë pothuajse 12-vjeçare, ishte sezoni 2010-2011 kur mesfushori i majtë ishte pjesë e Tiranës e më pas karriera e tij kaloi mes Zvicrës, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Izraelit dhe Kinës. Një afrim me peshë duke parë kualitetet që disponon 33-vjeçari por edhe sepse do ti japë një dorë objektivave të Teutës siç është pjesëmarrja në Kupat e Europës.

Previous articleTritoli në shtëpinë e presidentit të FSHF, jepet masa arrest me burg për Arlen Hasanajn
Next articleTritoli te shtëpia e Dukës, Avokati akuzon prokurorinë: I kanë filmimet e itinerarit të Hasanaj, por i duhet dikush formalisht në burg