Home Rajoni Tërmeti i fortë godet vendin fqinj, ku ishte epiqendra (Magnituda)

Tërmeti i fortë godet vendin fqinj, ku ishte epiqendra (Magnituda)

Një tërmet me magnitudë 4 Rihter ka goditur Greqinë këtë të hënë rreth orës 15:04 me orën lokale.

Mediet greke raportojnë se tërmeti ndodhi në një zonë detare në Neapolis Voion.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti kishte epiqendër 12 kilometra në verilindje të Neapolisit me një thellësi 50 kilometra.

Previous articleSikur Berisha të njihte luftën për ‘non grata’ të Konicës ndaj Nolit… do të heshtte ndaj SHBA e Britanisë
Next articleVangjeli: Vetëizolimi i Kurtit i pakuptimtë, ai dhe Berisha janë dy fatkeqësitë më të mëdha