Home Bota Tërmet në Zelandën e Re, madhësia 7.1 të shkallës Rihter

Tërmet në Zelandën e Re, madhësia 7.1 të shkallës Rihter

Një tërmet me magnitudë 7.1 goditi rajonin e Ishujve Kermadec në Zelandën e Re të enjten, tha Shërbimi Gjeologjik i SHBA (USGS). Tërmeti u vlerësua në një thellësi prej 10 km (6.21 milje) shtoi USGS. Një paralajmërim për cunami u lëshua pas tërmetit, tha Sistemi i Paralajmërimit të Tsunamit në SHBA.

Por disa orë pasi Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së lëshoi ​​​​paralajmërim për cunami për ishujt Kermadec, Agjencia Kombëtare e Menaxhimit të Emergjencave të Zelandës së Re sqaroi se nuk ka kërcënim për cunami për Zelandën e Re pas tërmetit në Ishujt Kermadec Jugor.

Previous articleBizneset e Vogla dhe të Mesme, motori i ekonomisë, angazhojnë 81.6% të të punësuarve
Next articleLetra higjienike me kimikate të rrezikshme, shmangni ato me ngjyra dhe aroma