Home Rajoni Tërmet në Greqi, lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri e Shkup, ja ku...

Tërmet në Greqi, lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri e Shkup, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.6 ka ndodhur pak pas orës 1:30 të mëngjesit të së hënës në Follorinë.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e lëkundjes ndodhej 18 kilometra në veri-veriperëndim të Krystallopigi, ndërsa thellësia fokale u vlerësua në 10 kilometra.

Instituti Euro-Mesdhetar i dha të dhënat e tërmetit me magnitudë 4 ballë, ndërsa raportohet se lëkundjet janë ndjerë si në Shqipëri ashtu edhe në Shkup.

Whatsapp Image 2023 04 25 At 07.55.55

 

 

 

 

Previous articleKëmbimi valutor 25 prill 2023/ Euro drejt barazimit me lekun
Next articleZarf i dyshimtë në ambasadën franceze në Moskë, gjendet një substancë e panjohur, autoritetet në alarm