Home Aktualitet Tërmet i fuqishëm në Greqi, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri

Tërmet i fuqishëm në Greqi, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri

Një tërmet i fuqishëm ka rënë para pak minutash në Greqi sipas EMSC-së. Lëkundjet e forta janë ndjerë edhe në Shqipëri, Tiranë.

Greqia kohët e fundit është goditur nga disa tërmete, teksa ai para disa minutash raportohet se ka qenë me magnitudë 5.7 i shkallës rihter.

Akoma nuk ka informacion se në çfarë vendi ka rënë dhe nëse ka të lënduar apo dëme materiale.

SOURCEBulevard News
Previous articleRichard Grenell paralajmëron Albin Kurtin: Ndërkombëtarët nuk kanë investuar në Kosovë që…
Next articleFestivali i Sanremos/ Surprizon sërish Ermal Meta, kënga e tij renditet si më e pëlqyera nga publiku