Home Kosova Tentoi të vidhte një punishte, i riu qëllon me armë pronarin pasi...

Tentoi të vidhte një punishte, i riu qëllon me armë pronarin pasi e kap ‘mat’

Një vjedhje me pasojë plagosje ka ndodhur ditën e djeshme në Kosovë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Kamenicë, ku një pronari i një punishteje ka parë një person duke tentuar të kryej vjedhje. Më pas, ai e ka pyetur se kush është dhe i dyshuari ka shtënë me armë zjarri në drejtim të tijin duke e lënë të plagosur. Si pasojë e të shtënave, viktima është plagosur, ndërsa i dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Njoftimi i Policisë:

“VRASJE NË TENTATIVË,  Kamenicë 26.04.2023 – 02:35. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se ka vërejtur një të dyshuar deri me tani të pa njohur duke tentuar që të kryej vjedhje në një vend punishte ku viktima ishte duke punuar. Sapo viktima e ka pyetur se kush jeni ju, i dyshuari ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës me ç’rast e ka plagosur. I dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes ndërsa viktima është duke u trajtuar në spitalin rajonal të Gjilanit dhe gjendja e tij është stabile. Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku kanë gjetur dhe sekuestruar për procedura të mëtutjeshme hetimore një gëzhojë. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Previous articleNë këtë vend asnjë makinë nuk mund të lëvizë më shumë se 30 km/h!
Next articleFRANCË – Sërish protesta në aeroporte kundër ligjit të pensioneve