Home Kronika Tentoi të kalonte kufirin pa deklaruar paratë, arrestohet 45-vjeçari në Morinë, sekuestrohen...

Tentoi të kalonte kufirin pa deklaruar paratë, arrestohet 45-vjeçari në Morinë, sekuestrohen mbi 59 mijë euro

Shërbimet e Policisë Kufitare në Morinë, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive në kufi, bazuar në analizën e riskut dhe në kontrollet me përzgjedhje, në hyrje të RSH-së, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, automjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin S. H.

Gjatë kontrollit të ushtruar, në çantën e dorës së shtetasit S. H., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 59 100 euro, të padeklaruara nga 45-vjeçari, sipas përcaktimeve ligjore në fuqi.

Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomike e Financiare të DVP Kukës referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin S. H., 45 vjeç, banues në Istog, Kosovë, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Previous articleRikthimi i basteve/ “Rama ua rezervoi qytetarëve si dhuratë për festa”, Vasili: Drejtorët e AKSHI-t transportues droge
Next articleFotot/ Brenda “Ferrarit të qiejve”, avionit privat më të madh në botë