Home Politike Tensionet politike, ekspertja e çështjeve zgjedhore bën paralajmërimin, ja çfarë pritet të...

Tensionet politike, ekspertja e çështjeve zgjedhore bën paralajmërimin, ja çfarë pritet të ndodhë në shtator

Ekspertja e çështjeve zgjedhore, Gerta Meta, Ka komentuar zgjedhjet e ditës së djeshme në Rrogozhinë, ku fitues u shpall Edison Memolla nga PS. Në një intervistë për emisionin “Now”, ajo tha mes të tjerash se shtatori do të sjellë zhvillime të forta politike në vend.

“Vumë re se jemi në të njëjtat problematika si një zgjedhjet e 14 majit. Të vjen keq kur e mendon se menaxhimi I një bashkie është me I thjeshtë se në të gjithë Shqipërinë. Shpresoj që Kukësi dhe Himara të mos u ngjajë këtyre rasteve. Shtatori do të sjellë zhvillime të forta politike. Ripërsëritja e zgjedhjeve në Rrogozhinë nuk erdhi se deshën qytetarët, erdhi sepse kishte një garë të fortë mes dy palëve politike”-tha ajo.

Previous articleStudim / Udhëtimet me miqtë rrisin jetëgjatësinë dhe ulin presionin e gjakut
Next articleKreshnik Spahiu: 5 avantazhet që kishte opozita në Rrogozhinë