Home Kosova Tensionet në veri të Kosovës, nis takimi mes Kurtit dhe Borrell

Tensionet në veri të Kosovës, nis takimi mes Kurtit dhe Borrell

Takimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Shefit të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrellit në Bruksel. Fillimisht, Borrell do të takohet me Kurtin më pas dhe Presidentin Aleksandër Vuçiç.

Pas takimeve ndarasi, të tre më pas do të zhvillojnë një takim të përbashkët, ku do të diskutohet çështja e targave si dhe dorëheqjet që kanë ndodhur nga serbët në veri të Kosovës.

Previous articlePërmbytjet dhe dëmet kolosale në Shkodër, Spahia: Situata më e keqe se ajo e vitit 2010
Next articleNdërkohë që po dështon lufta në Ukrainë, në Rusi po shtohen trazirat e brendshme