Home Rajoni Tensionet Athinë-Ankara, Erdogan: Duke armatosur ishujt, Greqia po bën hapa pas në...

Tensionet Athinë-Ankara, Erdogan: Duke armatosur ishujt, Greqia po bën hapa pas në Traktatin e Lozanës!

Presidenti turk Rexhep Tayiip Erdogan në një intervistë të dhënë për Economist nuk i ka kursyer kritikat ndaj Greqisë.

Erdogan është shprehur se Greqia duke armatosur ishujt po ndërmerr hapa në kundërshtim me Traktatin e Lozanës dhe marrëveshjet e tjera.

Më tej Economist shkruan se Erdogan po e çon Turqinë drejt diktaturë dhe se nxit tensionet me Athinën.

Edrogan u shpreh: A mund ta përcaktojë revista britanike fatin e Turqisë? Kombi im është ai që e përcakton atë. Ajo që thotë kombi im do të përcaktojë se çfarë do të ndodhë në Turqi”.

Previous articleVideo/ Regjisori i “Kumbarit” përshëndet gazetarin në shqip: Mengjesi, kështu thoshte gjyshi im!
Next articleVideo/ “Ule kokën, se nuk e din kur të vjen rasti më”, Kejvina shfaqet në momente intime nën shoqërinë e disa meshkujve