Home Aktualitet Temperaturat e ulëta rrezikojnë prodhimin, Specialisti për Mbrojtjen e Bimëve, Enver Isufi...

Temperaturat e ulëta rrezikojnë prodhimin, Specialisti për Mbrojtjen e Bimëve, Enver Isufi jep këshilla për fermerët

Temperaturat e ulëta të shoqeruara me ngrica në oret e natës kanë rritur frikën e fermereve për dëmtimin e produkteve bujqesore të këtij sezoni.

Këtë e dëshmojnë mjaft fermerë të cilët janë shqetësuar për dëmet e konstatuara deri më tani. Mes investitorëve të bujqësisë ka shumë që janë pa përvojë dhe kanë nevojë për këshilla shkencore e praktike me qëllim që të kapërcejnë momentet e vështira që kanë këto ditë.

Lidhur me ngricat, profesori i Associuar Enver Isufi, Specialist për Mbrojtjen e Bimëve dhe Bujqesinë Biologjike pranë Institutit te Bujqesisë Biologjike Durres këshillon masa te thjeshta konkrete dhe praktike.

 

Previous articleSali Berisha nuk përmbahet, plas akuzën e fortë: Taulant Balla është marrë me trafik prostitucioni
Next articleGërdeci, historia e panjohur politike ku PD nuk ju ngjit familjes Berisha!