Home Kulture “Teatri Aleksandër Moisiu” sot feston 67 vjetorin

“Teatri Aleksandër Moisiu” sot feston 67 vjetorin

Teatri Aleksandër Moisiu feston sot 67 vite! Siç mund ta shihni edhe nga fotot, janë vite të mbushura me emocionet e skenës, ku nuk munguojnw emrat më të mëdhenj të artit shqiptar. Në faqen zyrtare të teatrit shkruhet:

“Ka një botë të vogël që është skena dhe një skenë të madhe që është bota! Sot 67 vjeç! Ju faleminderit të gjithëve. ?”

|Bulevard News|

Previous articleDenoncimi i ish-deputetit Boçi: Universiteti i Oxford nuk e njeh më maturën shqiptare, milionat e harxhuar përfunduan në xhepat e zyrtarëve
Next articleDhunohet para selisë së PS administratori i njësisë administrative Peqin