Home Kosova Tahiri: PDK e LDK ia dijnë vlerën marrëveshjes reciproke me Serbinë, ndërkaq...

Tahiri: PDK e LDK ia dijnë vlerën marrëveshjes reciproke me Serbinë, ndërkaq VV-ja jo

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ”nuk ia dinë vlerën marrëveshjes reciproke me Serbinë sepse nuk ka ekzistuar në kohën e çlirimit dhe pavarësisë së Kosovës“.

Previous article‘Srpska’ s’e ka njoftuar KQZ’në për mospjesëmarrje në zgjedhje- afati për certifikim deri më 18 mars
Next articleAgron Duka: Shkarkimi i drejtorit të Parkut të Divjakës, sjellje absurde me njerëzit e pasionuar e punëtorë