Home Tags Yuri kim

Tag: yuri kim

Përmbytjet në vend, Yuri Kim: Të gatshëm të ofrojmë mbështetje sipas...

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar lidhur me situatën e përmbytjeve në vend si pasojë e reshjeve të dendura të shiut. Në një...

Yuri Kim: Shqipëria ka një reputacion të keq. Udhëheqësit duhet të...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim shprehet se Shqipëria ka reputacion të keq sa i përket krimit të organizuar. Në intervistën e saj për “Opinion”, thotë...

Ambasadorja Kim mesazhe në gjuhën shqipe: Bashkimi bën fuqinë

E pranishme në një aktivitet në kuadër të 100-vjetorit të marrëdhënieve Shqipëri-SHBA ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim ka dhënë disa mesazhe...

Ju duhet urgjentisht një vizë amerikane? Ambasadorja Yuri Kim jep njoftimin...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka bërë me dije se ka radhë të gjata për të marrë vizën amerikane dhe i adreson qytetarët se si...

Manifestim në mbështetje të Ukrainës, e pranishme edhe ambasadorja Yuri Kim

Një manifestim po zhvillohet këtë të premte në rrugët e kryeqytetit në mbështetje të Ukrainës dhe popullsisë atje, e cila prej më shumë se...

Yuri Kim takon kreun e SPAK: Përgëzime prokurorëve për punën, po...

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me drejtuesin e SPAK, Arben Kraja. Në një postim në rrjetet sociale Kim...

Frrok Çupi: Sulmet e Berishës ndaj ambasadores Kim të egra, helmuese...

Analisti Frrok Çupi ka komentuar situatën politike në vend, duke u ndalur tek sulmet e ish-kryeministrit Sali Berisha në adresë të amerikanëve dhe veçanërisht...

Kush sulmon sot SHBA-të dhe Ambasadoren Kim, mbart tharmin e ish-Diktaturës

Nga Alba Malltezi E gjitha ndodh pse Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përmes ambasadores Yuri Kim “guxuan” të njollosnin Liderin e tyre Suprem. E keni...

Mungesa e ndërgjegjes se me kë po merren? Pra me SHBA!

Nga Alba Malltezi Më vijnë shpesh në mendje bashkëatdhetarët e mi që pa një pa dy e kanë gati një sharje për këdo: pasi marrin...

Kim njohu Alibeajn si drejtues të PD/ Tritan Shehu: Gafë diplomatike

Ditën e sotme ambasadorja e SHBA, Yuri Kim zhvilloi një takim me Alibeajn duke konfirmuar qëndrimet e saj që e njeh këtë të fundit...
SiteLock