Sunday, July 3, 2022
Home Tags Voa

Tag: voa

Shqipëria legalizon kanabisin, ekspertët janë skeptikë mbi sigurinë e procesit

Në Tiranë, autoritetet pohuan se do të legalizojnë canabisin për përdorim mjekësor, si dhe kultivimin e tij për të rritur ekonominë. Kryeministri Edi Rama...

VOA për dënimin e Tahirit: Dënohet me 3 vite e 4...

Në Shqipëri, Gykata e Posaçme e Apelit kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar dënoi sot me 5 vite burgim ish ministrin e Brendshëm Saimir...

Covid-19 në Shqipëri/ VOA: Në dhjetor më pak raste dhe viktima,...

Në Shqipëri, dhjetori regjistroi një rënie si të rasteve të reja ashtu dhe të viktimave nga Covid 19. Të dhënat zyrtare të përpunuara nga...

Covid në Shqipëri/ VOA: Në javën e fundit, testimet në nivelin...

Ndërsa shumë vende të botës gjenden në alarm prej frikës së variantit të ri Omicron të koronavirusit, dhe janë duke shtuar masat shtrënguese, në...

Covid Shqipëri! VOA: Bien dukshëm rastet, rriten viktimat

Rënie kanë shënuar dhe rastet aktive. Në fund të tetorit, sipas të dhënave të së hënës, llogariten 7.177 të tilla, nga 9.499 në fund...

VOA: Pajisje amerikane prej miliarda dollarësh, tani në duart e talibanëve

Të krijuara dhe stërvitura me një kosto prej 83 miliardë dollarësh gjatë dy-dekadave, forcat afgane të sigurisë u rrëzuan aq shpejt dhe plotësisht –...

Korrupsioni në Ballkan vë në rrezik anëtarësimin në BE

Udhëheqësit e Bashkimit evropian do të takohen gjatë javëve të ardhshme për të diskutuar edhe një herë mbi aspiratat e ngecura të vendeve të...

Berisha e çoi në gjyq, eksperti amerikan: Blinken gëzon imunitet! VOA:...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim tha sot se Shteti ligjor duhet të mbizotërojë dhe se askush nuk mund të jetë mbi ligjin. Ajo i bëri...

Dokumenti: Njerëzit në Ballkanin Perëndimor, të zhgënjyer me procesin e zgjerimit

Në një dokument të brendshëm të Bashkimit Evropian të parë nga Zëri i Amerikës, thuhet se njerëzit në vendet e Ballkanit Perëndimor po përjetojnë...

Zëri i Amerikës: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, së bashku në...

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha të hënën se duhet çuar përpara procesin e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë...
SiteLock