Home Tags Vetmi

Tag: vetmi

DW: Kërkohet samit kombëtar kundër vetmisë në Gjermani

Pas një studimi të publikuar nga Ministria e Familjes në Gjermani, ku del në pah rritja e madhe e vetmisë tek të moshuarit gjatë...

Çfarë duhet të bëni nëse fëmija juaj ndihet i vetmuar

Në shumë raste, fëmijët ndihen të vetmuar sepse janë vërtet vetëm. Për shkak të përgjegjësive të tyre të punës, prindërit nuk mund të jenë...

Urrejnë gjithçka të komplikuar! Njihuni me shenjat e horoskopit që pëlqejnë...

Dy shenjat e Horoskopit që vijojnë si më poshtë preferojnë vetminë. Ujori Ujorët mund të krijojnë një lidhje serioze vetëm nëse janë të dashuruar marrëzisht. Ata...

Studimi: Vetmia ua shkurton deri në 5 vjet jetën të moshuarve

Vetmia mund të ketë një efekt negativ mendor dhe fizik tek çdokush. Por ndikimi i saj tek moshuarit është i mirë-dokumentuar. Studimet e mëparshme...

Sondazhi/ Pandemia e COVID vetmoi të rinjtë

Shumë njerëz në moshë të re në Gjermani ndjehen të vetmuar në pandeminë e Coronës. Ky është rezultati i një sondazhi të zhvilluar me...

Rrini disa çaste në ditë vetëm

Për një kohë të gjatë, qëndroni ulur në qetësi me veten tuaj, pa asnjë tjetër pranë. Relaksohuni tërësisht. Mos e lini televizorin apo muzikën...

PANDEMIA/ 8 muajt që kanë ndryshuar përditshmërinë tonë

Kur uronim njëri-tjetrin, për ndërrimin e viteve, na dukej larg Kina dhe Whani. Por të gjithë ne kemi 8 muaj, që po luftojmë në...

“Jam më rehat vetëm”/ Ja nga cilat shenja nuk duhet të...

Dashi Nuk ka frikë nga vetmia. Nëse ka një partner aq më mirë, ai ka shumë për të ndarë dhe për të kaluar. Nëse nuk...

Nëse ju pëlqen të rrini vetëm, me siguri i keni këto...

Secili nga ne mbart pas vetes një bagazh që përmban brenda tij përvojat e jetës së jetuar. Këto ndikojnë disi në qenien tonë dhe...

Si na ndryshon vetmia?

Të gjithë jemi ndjerë ndonjëherë të vetmuar. Secili prej nesh ka përjetuar momentet e tij. Por ka njerëz që ndjehen të vetmuar për shumë kohë. Sipas...
SiteLock