Tuesday, October 4, 2022
Home Tags Vatikani

Tag: Vatikani

Nuk shkuan me pushime, Vatikani u dhuron 15 mijë akullore të...

VATIKAN- Papa Françesku u dërgoi 15,000 akullore të burgosurve në Romë për t’i ndihmuar ata të qetësoheshin, pasi kjo ka qenë një nga  verat më...

Vatikani dhe Holanda raportojnë rastet e para me koronavirus

Zyrtarët shëndetësorë globalë kanë paralajmëruar shtetet që ta trajtojnë më me seriozitet shpërthimin e koronavirusit, teksa ai përhapet në Evropë dhe Amerikën Veriore. Holanda dhe...

Vatikani hap arkivat për Papën e kohës së Holokaustit

Vatikani i hapi arkivat për papatin e Piusit XII, të mbajtura sekret me dekada të tëra, me gjithë akuzat se ai e ka mbyllur...
SiteLock