Tuesday, October 4, 2022
Home Tags Vatikan

Tag: vatikan

Papa Françesku: Vaksinimi ndaj COVID-19 një detyrim moral, por jo mjet...

Vaksinimi ndaj Covid-19 nuk është një mjet magjik, por një detyrim moral. Kështu e ka cilësuar Papa Françesku procesinin e vaksinimit ndaj koronavirusit, ndërsa...

Papa Françesku nga Vatikani: Çiftet të bëjnë fëmijë, në vend që...

Gjatë meshës së fundit të mbajtur në Vatikan, Papa Françesku foli për “dimrin demografik” me të cilin përballen pjesët e botës dhe u kërkoi...

Nuk shkuan me pushime, Vatikani u dhuron 15 mijë akullore të...

VATIKAN- Papa Françesku u dërgoi 15,000 akullore të burgosurve në Romë për t’i ndihmuar ata të qetësoheshin, pasi kjo ka qenë një nga  verat më...

Vatikan/ Kërcënohet Papa, i dërgojnë një zarf me tre plumba pistolete

Policia italiane ka nisur hetimet pas kërcënimit për Papa Françeskun. Hetimet kanë nisur pasi autoritet hetimore në Milano kanë konfirmuar se një zarf me...

Vatikani i refuzon bekimin çifteve gay, por mohon çdo diskriminim ndaj...

Edhe pse Vatikani nuk ishte përgjigjur asnjëherë zyrtarisht mbi mundësinë e bekimit të çifteve homoseksuale, shumë priftërinj veçanërisht në veriun e Europës e jepnin...

Papa Françesku i dërgon mesazh Ilir Metës, ja çfarë i shkruan

Papa Françesku i ka dërguar një mesazh kreut të shtetit Ilir Meta, teksa po kalonte mbi vendin tonë pas kthimit nga Iraku. Gjatë kalimit...

Punonjësit e Vatikanit që refuzojnë vaksinën Covid-19, mund të pushohen nga...

Vatikani iu bëri me dije punonjësve të saj se ata mund të humbin punën nëse refuzojnë të vaksinohen kundër Covid-19. Një dekret i nënshkruar nga...

Braçe publikon foto krahasuese dhe “thumbon” Metën për maskën

Zv.kryeministri Erion Braçe publikon një një foto që tregon Papën në Vatikan dhe kryeministrin italian Conte që gjatë takimeve publike mbajnë maskë, ndërsa në...

​Papa Françesku për herë të parë mban maskë në publik

Papa Françesku vuri një maskë për herë të parë sot, ndërsa shërbente meshën për paqe në botë me udhëheqësit e tjerë fetarë. Papa mbajti...

​Nis gjyqi për abuzim seksual në Vatikan

Gjyqi i dy priftërinjve filloi sot në Gjykatën Penale të Vatikanit. Njëri akuzohet për abuzim seksual të një djali që ndihmoi kishën dhe tjetri...
SiteLock