Sunday, January 29, 2023
Home Tags Varianti omicron

Tag: varianti omicron

Pfizer: Në pranverë do të kemi një vaksinë të vetme për...

Kompania farmaceutike Pfizer ka konfirmuar se vaksina e përshtatur për variantin Omicron të koronavirusit do të jetë në dispozicion pranverën e ardhshme. Parakusht do...

Franca nuk gjen qetësi, ashpërson masat anti-covid pas rritjes së rasteve...

Franca ka vendosur që të vendosë masa më të ashpra kufizuese kundër pandemisë covid-19, kjo pas regjistrimit të rekordit të rasteve të reja dhe...

Variantet e reja të Covid-19, ministri grek i Shëndetësisë përjashton lock-down-in

Ministri grek i Shëndetësisë, Thanos Plevris përjashtoi mundësinë e një bllokim të ri të përgjithshëm në vend, por deklaroi se qeveria do të zbatojë...

Publikohen imazhet e para në mikroskop të variantit Omicron

Universiteti i Hong Kongut ka publikuar sot një imazh të variantit Omicron e cila është marrë nga një mikroskop elektronik. Shkencëtarët e shëndetësisë ,...

A do përfundojë koronavirusi me Omicron? Mjeku Alimehmeti publikon studimin

Epidemiologu i njuhur, Ilir Alimehmeti është shprehur se varianti i ri i koronavirusit, Omicron deri më tani nuk ka shënuar asnjë rast të rëndë...

Varianti Omicron, Biden shpalos planin e ri për t’u përballur me...

Përballë një varianti të ri e shqetësues të koronavirusit dhe potencialin të rritjes së infeksioneve gjatë dimrit, Presidenti i SHBA, Joe Biden parashtroi të...
SiteLock