Thursday, February 9, 2023
Home Tags Variant i ri

Tag: variant i ri

Si u zbulua varianti britanik i COVID në Shqipëri? Silva Bino...

Shefja e Epidemiologjisë, Silva Bino ka deklaraur mbrëmjen e sotme se varianti britanik është konfirmuar në laboratorin e Institutit të Shëndetit Publik përmes një...

Më ngjitës dhe më i rrezikshëm, zbulohet një variant i ri...

Dy studime që do të dalin së shpejti ngrenë shqetësime në lidhje me një variant të ri të koronavirusit që shkencëtarët kanë mbajtur nën...

Konfirmohet varianti i rrallë i Covid në shtetin fqinj, deri tani...

  Një variant i rrallë i Covid është konfirmuar së fundmi në Napoli të Italisë. Lajmi u bë me dije nga autoritetet shëndetësore lokale pas analizës...

“Çasti ku jemi është kritik”/ Skënder Brataj: Virusi i ri ka...

Kreu i Urgjencës Skënder Brataj e ka pranuar në emisionin  “Absolut 4” se varianti i ri i virusit ka hyrë në vendin tonë pavarësisht...

Ish-ministri jep alarmin: Nuk ka më dyshime! Në Shqipëri ka hyrë...

Ish-ministri dhe drejtori i Kabinetit në Presidencë, Edmond Panariti shprehet se duhet shpallur sa më parë futjen në Shqipëri të variantit më ngjitës dhe...

Ankth në Maqedoninë e Veriut: Varianti i ri i covid mbërrin...

Varianti i ri i koronavirusit ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut. Ai u zbulua tek një 46 vjecar, i cili tashmë është shëruar. Njoftimin e...

COVID-19/ Varianti ri i virusit britanik do të bëhet dominues në...

Varianti i ri i koronavirusit i zbuluar në Britani do të bëhet lloji dominues i virusit në Gjermani, deklaroi shefi i kabinetit të kancelares...

“Situatë alarmante, 22 vende europiane me raste të shumta të variantit...

Duke parë situatën, Organizata Botërore e Shëndetësisë u bëri thirrje vendeve evropiane të bëjnë më shumë për të frenuar një variant të ri të...

Varianti i ri i COVID i afrohet Shqipërisë/ Zbulohen katër raste...

Variant i ri koronavirusit i afrohet tanimë Shqipërisë, pasi raportohet se 4 pasagjerë që mbërritën në Greqi nga Britania e Madhe rezultuan pozitiv me...

Zgjerohet harta e përhapjes së variantit britanik të koronavirusit

Varianti i ri më ngjitës i koronavirusit po zgjeron hartën e përhapjes. Spanja është vendi evropian që ka raportuar më shumë raste të konfirmuara...
SiteLock