Friday, September 30, 2022
Home Tags Vaksina

Tag: vaksina

A po shkon Europa drejt vaksinimit të detyrueshëm? Ja çfarë po...

Në vendin tonë, në fillim të shtatorit u njoftua se vaksinimi do të bëhet i detyrueshëm për punonjësit e administratës, policët, farmacistët dhe laborantët....

Covid-19/Qeveria merr 60 mln euro kredi nga Banka për Zhvillim e...

Për menaxhimin e vijueshëm të pandemisë nga Coivid-19 qeveria parashikon të marrë 60 mln euro hua nga Banka për Zhvillim e Këshillit të Europës....

COVID-19/ Italia forcon rregullat dhe merr masat

E përballur me një valë të katërt të infeksioneve me koronavirus, Italia ka forcuar kufizimet ndaj Covid-19 dhe ka zgjatur mandatet e vaksinimit. Qeveria miratoi...

Ministria e Shëndetësisë: Më shumë se 18000 qytetarë kanë marrë dozën...

Qytetarët duket se e kanë mirëpritur vendimin e Komitetit Teknik të Ekspertëve për vaksinimin me dozë të tretë të vaksinës COVID për të siguruar...

‘Vaksina’ shpallet fjala e vitit nga fjalori i ‘Oksfordit’! ‘Arma’ e...

Vaksina është shpallur fjala e vitit nga leksikografët e Fjalorit anglez të Oksfordit. Fjalët që lidhen me vaksinat janë përdorur shumë përgjatë vitit 2021, për...

Studimi: Vaksina e Pfizer për COVID-19 është mbi 90% efektive tek...

Vaksina me dozë më të ulët për fëmijë për COVID-19 e kompanisë Pfizer duket e sigurt dhe gati 91% efektive në parandalimin e infeksioneve...

Pse vaksinat kundër COVID-19 kanë efekt të kufizuar?

Pas prezantimit të programit të vaksinimit masiv kundër COVID-19, u bë e qartë se efikasiteti i vaksinave nuk zgjat përgjithmonë. Ndërkohë që diskutimet rreth dozave...

Dita e dytë për studentët në auditore, çfarë pritet të ndodhë...

Sot është dita e dytë e zhvillimit të mësimit në Universitete, ku nuk lejohet futja e studentëve të pa vaksinuar. Kanë qenë vetë studentët...

Nisja e mësimit në Universitete u shty deri në 18 tetor,...

Disa ditë më parë u lajmërua nga qeveria se procesi mësimor në universitete do të shtyhej për në datën 18 tetor. Pas vendimit zyrtar...

Lulzim Basha insiston për vdekjet: Ishin plot 16 mijë 6 muaj...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha në fjalën e tij në Kuvend ka ripërsëritur akuzën se Qeveria fsheh shifrat e të vdekurve në vend. "Vendimi i...
SiteLock