Home Tags Universitet

Tag: universitet

Raporti për universitetet në Shqipëri, Meta: Duhen reforma për arsimin në...

Presidenti Ilir Meta kërkon reforma në arsimin në Shqipëri. Në një postim në Facebook, Meta shkruan se klasifikimi botëror të cilësisë së universiteteve sipas...

70-vjetori i UBT/ Ministrja e Bujqësisë: Mirënjohje profesorëve që kanë kontribuar

Është themeluar që prej vitit 1951. Sot Universiteti Bujqësor i Tiranës, numëron plot 70 vjet që nga dita e krijimit. Ministrja e Bujqësisë dhe...

Nisja e mësimit në Universitete u shty deri në 18 tetor,...

Disa ditë më parë u lajmërua nga qeveria se procesi mësimor në universitete do të shtyhej për në datën 18 tetor. Pas vendimit zyrtar...

Vendimet e reja/ Ahmetaj: 30 mln dollarë Fondit Shqiptar të Zhvillimit...

Arben Ahmetaj ka folur ditën e sotme për mediat në lidhje me vendimet e qeverisë. Ai u fokusua tek fondet dedikuar rindërtimit të universiteteve. "Vendimet...

Manastirliu: Kur të nisin Universitetet do bëjmë publike dhe masat për...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastiriu është shprehur përballë gazetarëve se në momentin që do rinisë mësimi në universitete do të bëhen publike dhe masat...

Dhori Kule: Maturantët dhe studentët duhet të vaksinohen

Me anë të një deklarate për mediat, rektori i Universitetit të Tiranës, Dhori Kule deklaroi se në Fakultetin e Ekonomisë kanë humbur jetën për...

Bota shpërblen financiarisht të rinjtë që të vaksinohen. Çfarë po bën...

Shqipëria si shumë vende të tjera ka ende një mbulesë vaksinale të ulët. Refuzimi i të rinjve për të bërë vaksinën është një problematikë...

6 ditë kohë për të plotësuar listën me degët e tyre...

Ka ardhur momenti që maturantët të zgjedhin listën me degët e tyre të preferuar për në universitet! Ministrja e Arsimit, Evis Kushi njoftoi se lista...

Kushi: “Mbështesim universitetet shqiptare për të rritur bashkëpunimin me universitetet evropiane...

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Evis Kushi ka zhvilluar një bashkëbisedim me studentë dhe pedagogë të Fakultetit Ekonomik të Tiranës (FEUT), në...

“Rekordmeni” Basha, ja sa vite iu deshën të përfundonte universitetin: I...

Jemi në muajin Maj të vitit 1999. Një delegacion i Gjykatës Për Krime Lufte, me mision hetimin e ngjarjeve të Kosovës, është pritur nga...
SiteLock